ЯК ЗМІНИТИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ГАЗУ

06.03.2020

ЯК ЗМІНИТИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ГАЗУ

Згідно закону «Про ринок природного газу» побутові споживачі «блакитного палива» мають можливість вибирати постачальника. І теоретично можуть укладати прямі договори з незалежними компаніями на придбання природного газу і вибирати, хто саме буде їх постачальником, орієнтуючись на ціну і надані послуги.
Ми розповімо, як перейти від звичного нам усім облгазу до незалежної компанії-постачальника газу, та відповімо на інші питання.

Чому варто змінювати постачальника?

Для того, щоб мати можливість вибору найліпшого варіанту. У кожного споживача свої критерії вибору. Хтось шукає найзручнішій сервіс, комусь важливіша репутація постачальника, або наявність у нього акційних пропозицій, а здебільшого у споживачів на сьогодні найбільший інтерес викликає запропонована постачальником відпускна ціна природного газу.

Де знайти список постачальників?

На території України постачати природний газ на даний момент мають право 626 компаній, у яких є ліцензії від НКРЕКП , але на сьогодні відсутній перелік тих, хто пропонує послуги постачання природного газу населенню окрім збутових компаній, що є діючими постачальниками на цей час.
Чи можна побутовому споживачеві перейти до нового постачальника?
Кожен побутовий споживач природного газу отримує природний газ на підставі договорів на його поставку із постачальником природного газу та на розподіл із Оператором газорозподільчих мереж (облгази, які розподіляють блакитне паливо до наших осель).
Згідно діючого законодавства споживач не має можливості змінити оператора газорозподільчих мереж, оскільки право на обслуговування мереж та розподіл газу монопольно закріплено на кожній території за одним лише Оператором, який несе відповідальність за безпечне та якісне утримання мереж. Але споживач має право на зміну постачальника газу. Для цього потрібно призупинити договір з поточним постачальником і укласти з новим.


Які кроки необхідно здійснити для зміни постачальника?


1. Оформити:
1) заяву на діючого постачальника про намір змінити постачальника (http://vek.energy) в двох примірниках (один примірник залишається у споживача),
2) додаткову угоду до Договору поставки природного газу про призупинення дії договору - в двох примірниках (http://vek.energy),( обидва примірника додаються до примірника заяви),
3) Запит для надання довідки про відсутність простроченої заборгованості (http://vek.energy) в двох примірниках(один примірник залишається у споживача).
2. Вибрати спосіб вручення оформлених документів :
поштовим рекомендованим відправленням із повідомленням на адресу діючого постачальника,
вручити його особисто в пунктах приймання споживачів діючого постачальника , де здійснюється реєстрація листів.
3. Після отримання від діючого постачальника одного примірника додаткової угоди та довідки про відсутність простроченої заборгованості приєднує їх копії , заповнює на сайті заяву на ТОВ «ВЕК «ПАЛІВЕНЕРГО» щодо постачання природного газу з дати призупинення договору на постачання природного газу із діючим постачальником (http://vek.energy), та заяву приєднання до договору постачання природного газу із ТОВ «ВЕК «ПАЛІВЕНЕРГО» .
4. ТОВ «ВЕК «ПАЛІВЕНЕРГО», після отримання всіх необхідних документів , відкриває особовий рахунок споживачу та пропонує реєстрацію особистого кабінету на сайті компанії.
5. Ви наш споживач!


Возврат к списку